Vadošā būvmateriālu eksportētāja MB Betons grupa valdes priekšsēdētāja komentāri par nozari

MB Betons grupas valdes priekšsēdētāja Jāņa Mētras komentāri publikācijai par būvmateriālu ražotājiem, kuru veido Lursoft IT sadarbībā ar Latvijas Avīzi.

Kādi ir bijuši MB Betons grupa rezultāti pērn? Kas to ir sekmējis?

2014. gada MB Betons grupa apgrozījums bijis 29 161 913 EUR, kas ir par 7% lielāks nekā tas bijis gadu iepriekš. Īpaši labi veicies eksporta tirgos, kā rezultātā Dzelzsbetons MB apgrozījums pieaudzis par 29%. Panākumu pamatā ir inženieru komandas nostiprināšana, kas ļauj piedalīties aizvien lielākos un sarežģītākos projektos. Tajā pašā laikā turpinām attīstīt jaunus produktus un paaugstināt kvalitātes rādītājus, kas ļauj vēl precīzāk izpildīt klientu prasības un efektīvāk izmantot resursus.

Kādas ir Jūsu prognozes par uzņēmuma darbību šogad un par nozari kopumā?

Šogad dzelzsbetona konstrukcijām paredzams ievērojams pieprasījuma pieaugums eksporta tirgos. Jau šobrīd noslēgto līgumu apjoms šiem produktiem pārsniedz 2014. gada portfeli. Arī tuvākajos gados paredzam pieprasījuma pieaugumu dzelzsbetona konstrukcijām. Savukārt Latvijā prognozējam kritumu būvniecības jomā, kas atsauksies uz betona pieprasījumu vietējā tirgū. Latvijas tirgu ietekmēs notikumi Ukrainā, kā arī ES fondu pieejamība, jo faktiski vēl nav uzsāktas 2014 – 2020 ES struktūrfondu līdzekļu apguve.

Viss raksts pieejams “Latvijas Avīze” 30. marta izdevumā.