UPB investē 11 miljonus eiro dzelzsbetona konstrukciju ražotnes būvniecībā Liepājā

Viens no lielākajiem industriālajiem koncerniem Baltijas valstīs UPB uzsācis jaunas dzelzsbetona konstrukciju ražotnes būvniecību Liepājā, investējot 11 miljonus eiro. Plānots izbūvēt ražošanas telpas 4900 m2 platībā un gatavās produkcijas noliktavas 2900 m2 platībā, kā arī modernizēt līdzšinējo betona ražotni.  

“Apjomīgās investīcijas jaunajā mūsu grupas uzņēmuma MB Betons dzelzsbetona ražotnē un arī esošās infrastruktūras modernizācija ļaus mums piedāvāt dzelzsbetona konstrukcijas ar vēl augstāku pievienoto vērtību. Tas nozīmē, ka ražotnē tiks paveikta lielākā daļa tehnoloģiski sarežģītu procesu un spēsim klientiem piegādāt gatavāku produktu, kas attiecīgi samazina darbu īpatsvaru un tiem patērēto laiku būvlaukumā,” skaidro UPB valdes priekšsēdētājs Dainis Bērziņš.

Jaunajā ražotnē plānots ražot dzelzsbetona fasādes elementus, kam tiek izmantoti dažādi dekoratīvi apdares materiāli, piemēram, fasādes ķieģeļi vai flīzes, kā arī dažādu krāsu betons. Tāpat tajā būs iespējams izgatavot dažādus hibrīdelementus, veikt logu montāžu dzelzsbetona elementos un citus darbus. Tas ļauj vairāk izdarīt nevis būvlaukumā, bet jau ražotnē, un tādējādi paaugstina gatavā elementa vērtību.

“Topošā ražotne mums pavērs arī labākas iespējas apgūt jaunus tirgus, piemēram, Lielbritāniju, kur pasūtītājs pieprasa īpaši kvalitatīvu, specifisku produktu – šajā gadījumā dzelzsbetona fasādes ar viņiem raksturīgo tradicionālo ķieģeļu apdari,” papildina D.Bērziņš.

Ražotne atradīsies Cukura ielā 34, Liepājā, paplašinot tur jau esošo ražošanas infrastruktūru par gandrīz 60%. Tāpat plānots modernizēt arī esošo betona ražotni un labiekārtot tām pieguļošo teritoriju 10 000 m2 platībā. Darbu jaunajās telpās plānots sākt 2021. gada rudenī, un paredzēts, ka ražotnes paplašināšanās radīs 50 jaunas darbavietas.

MB Betons dzelzsbetona konstrukciju ražotnes projektu izstrādājis projektēšanas birojs “UPB Projekti”, savukārt būvniecības darbus veiks “UPB Nams”.

Jaunās ražotnes projekta video.