UPB 2015. gada sasniegumi, biznesa aktualitātes, projekti un rezultāti Latvijā un pasaulē

Lejupielādēt UPB Newsletter varat šeit.

UPB apgrozījums eksporta valstīs turpina pieaugt. 2015. gadā tirgus sadalījums bija 30% Latvija un 70% eksports. Neskatoties uz lielo eksporta aktivitāšu proporciju, esam gandarīti, ka Valsts ieņēmumu dienests šogad atzinis UPB par lielāko nodokļu maksātāju būvniecības sfērā Latvijā.

Pērn Latvijā ievērojamākais ekspluatācijā nodotais projekts bija Ventspils Profesionālās vidusskolas mācību ēkas rekonstrukcija un dienesta viesnīcas jaunbūve. Liels un sarežģīts objekts ar UPB projektēšanu, ražotajām būvkonstrukcijām - stiklu, metālu, betonu - un montāžu bija Lidmašīnu apkalpošanas angārs lidostā “Rīga”. Angāra metāla laidums ir 98 metri, kas ir viens no garākajiem Baltijā.

No inženiertīklu projektiem lielākais realizētais šogad bija Jaunmārupes ūdenssaimniecības attīstības 1. kārta, kas iekļāva vairāk nekā 4600 metru kanalizācijas sistēmas izbūvi un 2050 metrus ūdensvada izbūvi.

Ārvalstīs šogad darbus esam pabeiguši vairākos vērienīgos projektos. Tehniski sarežģītākais no tiem bija Malmē, Zviedrijā realizētais projekts “Studio”, kas ir 10 stāvu biroja un viesnīcas ēka ostas kanāla krastā ar sānos izbūvētām vairākām lielām konsolēm. Šajā projektā UPB nodrošināja projektēšanu un montāžu UPB ražotajām dzelzsbetona un metāla konstrukcijām.

Viena no augstākajām uzbūvētajām ēkām bija 17-stāvīgā dzīvokļu un biroju ēka “Munksjostaden”, Zviedrijas pilsētā Jenšēpingā. Šajā projektā UPB nodrošināja projektēšanu un montāžu visām trijām UPB ražotajām būvkonstrukcijām – stiklam, metālam un dzelzsbetonam. Lieli projekti bijuši arī vizuāli iespaidīgā biroju ēka “Lysaker Polaris” (Oslo, Norvēģija), kur UPB nodrošināja pilnu ēkas fasādi; Upsālas Universitātes administratīvās ēkas jaunbūve Zviedrijā ar UPB dzelzsbetona un metāla konstrukcijām, kā arī līdz šim lielākais UPB elementfasāžu projekts Vācijā, Karlsrūē - biroju un dzīvokļu ēka “Park Tower”.

Veiksmīgi esam pabeiguši pirmos būvniecības projektus UPB jaunajā tirgū – Lielbritānijā un atsākuši aktīvu darbību Islandes tirgū, kurā pēc ekonomiskās krīzes vērojama būvniecības nozares augšupeja.

Enerģētikas sfērā esam uzsākuši 500 kW lielo koģenerācijas moduļu pārdošanu un uzstādīšanu gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Latvijā šobrīd procesā ir lieli industriāli projekti, piemēram, energokomplekss “Veckroģeļi”, kas iekļauj Kurzemē lielākās biomasas koģenerācijas stacijas būvniecību (elektriskā jauda - 3,98 MW, siltuma jauda - 15,9 MW) un granulu ražotni; Latvijas Finiera impregnēšanas cehs “Lignum”, kā arī vairāki Aizsardzības Ministrijas projekti. Aktīvi turpinās arī sabiedrisko ēku būvniecība, piemēram, energoefektīvās sporta zāles jaunbūve un piebūve Ādažu Brīvajai Valdorfa skolai.

2016. gada UPB eksporta portfelis pēc noslēgtajiem līgumiem jau gada sākumā pārsniedza 2015. gada līmeni. Lielāko apjomu līgumi iestiepjas 2018. gadā. Viens no līguma apjomā lielākajiem šobrīd procesā esošajiem projektiem ir 10 korpusu daudzdzīvokļu ēku komplekss “Embryot” Huddingē, Zviedrijā. Darbs pie dzelzsbetona un metāla konstrukciju projektēšanas ir pabeigts un ir uzsākti montāžas darbi.

UPB projektētās un būvētās ēkas sasniedz jaunus rekordus gan sarežģītības, gan apjoma ziņā. Šādi plānojam arī turpināt un jau nākamgad pievērsīsimies debesskrāpju būvniecībai. Pirmās iestrādes jau ir uzsāktas Zviedrijas galvaspilsētā.

Inovācijas ir daļa no UPB veiksmes kritērijiem. Šogad esam ieviesuši jaunus produktus – motorizētās fasādes, metāla vēdināmās fasādes un izveidojuši pirmos prototipus gaismu caurlaidīgajam betonam. 
UPB ir guvis plašu pieredzi Skandināvijā un Vācijā ilgtspējīgas būvniecības jautājumos. Esam strādājuši ar starptautiskajām zaļās būvniecības sistēmām BREEAM, LEED un citām. Šo kompetenci jau šobrīd pārnesam uz Latvijas tirgu.