Universitātei Campus Valla, Linšēpingā pirmā vieta “Zviedrijas gada būve 2020”

UPB šajā projektā nodrošināja metāla un dzelzsbetona nesošo konstrukciju projektēšanu, ražošanu, piegādi un montāžu, kā arī CLT paneļu un līmsiju montāžu. Kopumā 7 stāvus augstajā un ap 13 000 kv.m. plašajā ēkā tika izmantotas 630 t metāla konstrukciju, 11 500 m2 dzelzsbetona paneļu, 2 800 m2 sienas elementu, 12 000 m2 pārseguma paneļu un 45 m3 tribīņu elementu.

Studentu ēka izceļas gan ar formu, gan krāsu, gan izmēru. Arī ilgtspējība bija ļoti svarīgs faktors un projekta attīstītājs vēlējās ēku, kurai ir vides ēkas zelta sertifikāts (Miljöbyggnad guld), kas tika arī realizēts.

Šajā projektā īpaši gribētos izcelt līmsiju montāžu un eksponētos tribīņu elementus ar paaugstinātām virsmas prasībām ražošanā un montāžā. Tribīņu elementi tika ražoti speciāli izgatavotos un unificētos metāla veidņos, izmantojot betonu pēc speciāli izstrādātas receptes. Vairākus elementus nācās ražot atkārtoti, lai tiktu sasniegts vēlamais rezultāts. Darbs ar līmsijām bija patīkama pārmaiņa koka smaržas un izskata dēļ. Stiprinājumu bija ļoti daudz, bet, pateicoties montāžas darbinieku pieredzei un atjautībai, ierastie instrumenti tika pielāgoti tā, lai darbus varētu veikt raiti un kvalitatīvi.

Visu procesa laiku starp iesaistītajām pusēm bija lieliska komunikācija, kas ļāva sasniegt labāko rezultātu plānotajā termiņā.

Paldies visiem iesaistītajiem par paveikto darbu!