Pirmā Latvijā ražotā dzelzsbetona fasāde ar iestrādātiem grafiskajiem elementiem reljefā

MB Betons grupas SIA Daugavpils dzelzsbetona rūpnīcā ir sākta jauna produkta – dzelzsbetona fasāžu ražošana ar reljefā iestrādātiem grafiskajiem elementiem. Šo dzelzsbetona fasāžu ražošanā tiek izmantotas speciālas betona veidnes, kas ir pirmais šāda veida projekts Latvijā.

Lai nodrošinātu augstos kvalitātes standartus, šajā projektā uzraudzību veica Betona pētījumu centrs (BPC), kuram ir ilggadēja sadarbība ar Dzelzsbetona ražotņu lokālajām laboratorijām. Tika izstrādāts ražošanas veids, kā šajās fasādēs iestrādāt grafiskos elementus. Veidnes tiek ražotas, izveidojot speciālus betona negatīvus un pēc tam tos pārklājot ar betonu.

Ražošanas procesā, izmantojot betona negatīvus, ir iespējams fasādes reljefā iestrādāt dažādus grafiskos elementus līdz pat sīkākajām detaļām. Šāda tipa dzelzsbetona veidņu pieejamie maksimālie izmēri ir 4,5 x 12 metri.

Pirmais MB grupas realizētais šāda tipa projekts atrodas Lietuvā, pilsētā Ventoje. Pēc klienta individuālā pasūtījuma privātajai mājai ir izveidotas dzelzsbetona fasādes ar grafiski imitētām gliemežvāku formām.