MB Betons objekts Tingsratten atzīts par vienu no 20 labākajām ēkām Zviedrijā

Vakar Stokholmā norisinājās gada nozīmīgākā apbalvošanas ceremonija Zviedrijas būvniecības nozarē “Gada ēka Zviedrijā 2019”. Ik gadu šajā konkursā tiek iesniegti vairāki simti ēku projekti, taču tikai 20 no tiem tiek izvirzīti konkursa finālam. Šogad finālā iekļuva un prestižajai Zviedrijas gada balvai tika nominēts arī UPB būvētais tiesu nams Tingsratten.

MB Betons šim objektam nodrošināja dzelzsbetona konstrukciju projektēšanu un ražošanu.

Tiesu nama ēka Lundā, Zviedrijā ir izcils zaļās būvniecības piemērs. Būvniecības procesā un materiālu izvēlē tika pievērsta īpaša uzmanība ēkas ilgtspējas un vides rādītājiem. Visiem materiāliem, kas izmantoti būvniecības procesā, bija jākvalificējas Zviedrijas būvniecības materiālu novērtēšanas sistēmas Sunda Hus augstākā līmeņa prasībām. Tas uzstādīja augstu latiņu visiem iesaistītajiem. Pateicoties tam, darbs ilgtspējas virzienā vainagojās ar vides sertifikāta Miljöbyggnad Guld (zelts) piešķiršanu ēkai.

Viens no šī projekta lielākajiem izaicinājumiem bija liekto metāla siju izvietošana teju visos ēkas stūros. Šādu konstrukciju izmantošana rada papildu izaicinājumus gan projektēšanas, gan ražošanas, gan montāžas posmos.

Projekta laikā tika saglabāta cieša sadarbība starp visām iesaistītajām pusēm. Regulāras sapulces būvniecības laukumā ar arhitektiem, pasūtītāju un piegādātājiem, konstruktīvi izstrādātas shēmas un nepārtraukta savstarpēja komunikācija ir šī projekta veiksmes un panākumu atslēga.

Paldies visiem, kas piedalījās projekta tapšanā!