MB Betons liektās dzelzsbetona konstrukcijas kļūst par teritorijas atpazīstamības simbolu

UPB būvētais objekts Wellingeby, kas atrodas Stokholmā, Zviedrijā, nu jau kādu laiku tiek apdzīvots. Objektā ietilpst 13 stāvu ēka ar 152 dzīvokļiem, divas (2 un 3 stāvu) komercplatības ēkas un pagrabstāvs. Kopējā objekta platība ir teju 15 000 m2. MB Betons šim objektam nodrošināja liektās dzelzsbetona konstrukcijas.

Ēkas eleganti liektās fasādes ir kļuvušas par visa apgabala simbolu, un to sarežģītība formās bija arī lielākais izaicinājums UPB darbiniekiem gan birojā, gan MB Betons darbiniekiem ražotnē. Liekto dzelzsbetona konstrukciju (balkonu), kā arī liekto metāla konstrukciju (metāla HSQ siju) ražošana un precīza to montāža būvlaukumā, veidojot precīzus savienojumus, prasīja lielāku darbietilpību, kā tas ir ar regulāras formas konstrukcijām. Bet, neskatoties uz to, darbi noritēja pēc grafika un UPB savu darbu paveica noteiktajā termiņā - 10 mēnešos.

UPB šajā projektā nodrošināja metāla un betona konstrukciju projektēšanu, piegādi un montāžu. Kopumā tika izmantotas 425 t metāla un 5250 m3 betona konstrukciju. Savukārt MB Betons šajā objektā nodrošināja dzelzsbetona konstrukciju ražošanu.

Paldies visiem par ieguldījumu objekta būvniecībā!