Darbu sāk jauna Transportbetons MB mobilā ražotne

UPB grupas uzņēmums Transportbetons MB investējis vairāk nekā 500 000 eiro pārvietojamā transportbetona ražotnē. Tā paredzēta operatīvai uzstādīšanai būvobjekta teritorijā un paplašina betona piegādes iespējas visā Latvijas teritorijā, papildinot esošo 11 ražotņu tīklu.

Mobilā ražotne ļauj betonu saražot tieši būvobjektā uz vietas, kas ir īpaši svarīgi apjomīgos un intensīvos projektos, lai lielu produkta daudzumu piegādātu precīzi un augstā kvalitātē. “Transportbetona kvalitāte ir atkarīga no attāluma starp ražotni un objektu, tāpēc tagad varēsim apkalpot arī vietas, kur stacionārās ražotnes betona piegādei ir par tālu,” skaidro Transportbetons MB valdes priekšsēdētājs Jānis Mētra. Pirmais apkalpotais objekts ir topošā MB Betons dzelzsbetona ražotne Liepājā, kur mobilā rūpnīca darbojas kā atbalsts blakus esošajai stacionārajai transportbetona ražotnei, lai īsā laika periodā saražotu nepieciešamo būvmateriālu apjomu.

J. Mētra norāda, ka plānotā mobilās ražotnes jauda ir ap 90 m3 betona stundā. Ražotni iespējams uzstādīt un demontēt vienas dienas laikā, tai nav nepieciešams atsevišķs elektrības pieslēgums un īpaši sagatavota uzstādīšanas vieta.

Šīs investīcijas ir papildinājums vairākiem 2020. gadā veiktiem ieguldījumiem Transportbetons MB tehnikas un tehnoloģiju attīstībā. Piemēram, pagājušā gada vidū ekspluatācijā tika nodota Liepājas stacionārā transportbetona ražotne Cukura ielā 32, kuras uzbūvē tika ieguldīti 1,2 miljoni eiro.

Aplūko video par mobilo ražotni ŠEIT.