Betona pētījumu centrs atklāj pirmo akreditēto betona laboratoriju Latgalē

Daugavpilī sāk darbu akreditēta sacietējuša betona fizikālās un mehāniskās testēšanas laboratorija, un tā ir vienīgā tāda veida laboratorija Latvijā ārpus Rīgas. Jaunā laboratorija dod iespēju tuvākās apkārtnes betona ražotājiem, būvniekiem un pasūtītājiem veikt sacietējoša betona testēšanu Latgales reģionā.

Betona pētījumu centrs laboratorija ir akreditēta atbilstoši starptautiskā LVS EN ISO/IEC 17025 standarta prasībām, kas dod iespēju veikt sacietējuša betona fizikālo un mehānisko testēšanu visā Eiropā. Tās atrašanās vieta ir Daugavpils, Rūpniecības iela 1a.

Laboratorija veikusi sacietējušā betona testēšanu tādā nozīmīgā objektā kā Ignalinas atomelektrostacija. AES 2400m3 lielā pamata plātnes betonēšanas laikā Betona pētījuma centrs arī veica svaigā betona testēšanu. Kvalitātes kontrole tika nodrošināta katrai piegādātajai kravai nepārtraukti 52 stundu garumā. Līdzīgi testēšanas darbi svaigam un sacietējušam betonam tika veikti arī vairākiem projektiem Zviedrijā.

Betona pētījumu centrs ir dibināts 2000. gadā. Uzņēmumam ir laboratorija Liepājā un divas neatkarīgas akreditētas laboratorijas: viena atrodas Rīgā un otra - Daugavpilī. Betona pētījumu centrs veic arī jaunu betona produktu izveidi pēc pasūtītāja izvirzītām prasībām.