Atvērta Rīgas Tehniskās universitātes izveidotā Inženierzinātņu vidusskola

Šajā mācību gadā savas durvis ir vērusi Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) izveidotā Inženierzinātņu vidusskola (IZV). Mācības tajā uzsāka 24 skolēni, kuri izturējuši sīvu konkursu, jo uz vienu vietu pretendējuši vairāk nekā 10 skolēni. Vidusskolas izveides mērķis ir motivēt un dod iespēju jauniešiem padziļināti apgūt eksaktās zinātnes, lai veiksmīgi varētu uzsākt inženierstudijas augstskolā.

UPB holdings nodrošinās ikmēneša stipendiju pieciem IZV audzēkņiem viena mācību gada ietvaros, bet, saglabājoties labām sekmēm, stipendiju varēs saņemt visu vidusskolas laiku. Tāpat UPB profesionāļi dalīsies savā pieredzē ar IZV audzēkņiem lekciju veidā, kā arī viņiem tiks nodrošināta iespēja apmeklēt holdinga ražotnes.

Jau tagad UPB holdings piedāvā topošajiem inženieriem prakses vietas savos uzņēmumos, kas nodarbojas ar metāla, saliekamā dzelzsbetona un stikloto konstrukciju projektēšanu, ražošanu un montāžu, kā arī ar koģenerācijas iekārtu ražošanu. Savukārt Latvijā notiekošo Ēnu dienu laikā UPB holdings piedāvās iespēju IZV audzēkņiem ēnot inženierzinātņu jomas profesionāļus.

Citējot UPB valdes priekšsēdētāju Daini Bērziņu: “UPB kā starptautiskam industriālam būvniecības koncernam, kas koncentrējas uz augstas pievienotās vērtības produktiem, un tautsaimniecības izaugsmei kopumā ir būtiska jaunu, augsti kvalificētu inženieru ienākšana darba tirgū. Šī iemesla dēļ atbalstām RTU Inženierzinātņu vidusskolas izveidi un ceram, ka tā iedrošinās vēl vairāk jauniešu pievērsties tehniskajām zinībām un veicinās izpratni par inženieru nozīmi un iespējām.”