Regionens HUS

Skanska Sverige AB pasūtītā ofisa ēka Regionen Hus ir viens lielākajiem trīs konstrukciju (3K) projektiem, kurus līdz šim realizējis UPB. Projekta ietvaros UPB nodrošināja metāla, betona un stikla konstrukcijas.  Pasūtījuma nodrošināšana viena līguma un atbildības ietvaros būtiski paātrina projekta izpildi un atvieglo projekta vadību, kā arī savstarpējo sadarbību starp pasūtītāju un piegādātāju.

Zaļais projekts, kurš atbilst Miljobyggnad prasībām, tika uzsākts 2016. gadā un tā ietvaros, arhitekti vēlējušies, lai “ēka izaug no zemes”. Šī iemesla dēļ, ēkai izveidota sarežģīta un simboliska stikla fasāde ar vienmērīgu krāsas pāreju. Šīs unikālais izskats panākts fasādes montāžā izmantojot ar silk print tehnoloģiju radītos stiklus uz kuriem uzdrukāts speciāls raksts.

Stikloto elementu izstrāde priekš fasādes arī bija viens no šī projekta lielākajiem izaicinājumiem, jo bija jāpievērš liela vērība gan fasādes izturībai, gan uz stikla elementiem veidotajiem rakstiem un to krāsai. Ņemot vērā to, ka, keramiski pievienojot krāsas stiklam, tās maina sākotnējo toni, ilgstoši tika strādāts pie jaunu paraugu izveides un saskaņošanas ar arhitektiem, lai gala rezultātā izveidotu pakāpenisko pāreju no stāva uz stāvu.