Ola Foundation

Arhitektūra, sarežģītas inženierkomunikācijas un augstvērtīgs interjers raksturo Ola Foundation ēku kompleksu Ķīpsalā, kuru veido trīsstāvu centrālā ēka simboliskā olas formā un neliela viesnīca ar desmit numuriem.

Projekta realizācijā piedalījās plaša UPB grupas ekspertu komanda, īstenojot vairākus sarežģītus un komplicētus risinājumus.

Ēkas kodolu veido MB Betons izgatavotās masīvās un ieapaļās betona sienas, kurās kā akcenti iestrādāti nelieli apaļi nerūsējošā tērauda elementi. Savukārt no ārpuses ēku ieskauj AILE ražotās bezrāmju pašnesošās pienstikla plāksnes 6 metru augstumā.

Vienu no kompleksa tehniski iespaidīgākajiem risinājumiem radījis RK Machinery - apaļu, automātiski vadāmu paceļamo jumtu 7,4 metru diametrā ar četriem sinhroniem motoriem, kas to spēj pacelt metra augstumā.

Speciāli šim projektam tika izstrādāta arī ēkas vadības sistēma ar ko centralizēti un ērti vadīt ventilāciju, apsildi, dzesēšanu, apgaismojumu, apskaņošanu u.c. sistēmas. To pārrauga un vada UPB grupas ēku apsaimniekošanas uzņēmums ENNA.

Liels paldies visai projekta komandai par ieguldīto darbu un enerģiju - kopīgā sinerģijā mums patiesi ir izdevies panākt iespaidīgu un unikālu rezultātu!

Vairāk par projektu un tā novitātēm lasi šeit.